اخبار

مسکن ملی پرند/نهضت ملی پرند در انتظار تخصیص زمین بیشتر

  • 1402/8/18 11:58:16
مسکن ملی پرند/نهضت ملی پرند در انتظار تخصیص زمین بیشتر
اشتراک گذاری
مسکن ملی پرند/ نهضت ملی پرند در انتظار تخصیص زمین بیشتر

با توجه به پیشرفت پروژه های میکن ملی پرند امیدواریم تا پایان سال زمین ها تخصیص بگیرند که هر چه سریع تر پروژه ها اماده و تحویل مردم بشه
برای مشاوره حتما با املاک و دپارتمان تارخ تماس بگیرید
کادری مجرب و فایلینگ قوی برای شما عزیزان

در شهر جدید پرند بیش از ۱۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله‌ ساخت رسیده اما به‌دلیل تقاضای بالا با کمبود زمین مواجه شده که مدیرعامل شهرهای جدید قول داده تا پایان سال جاری کسری زمین در این شهر برطرف شود.
به گزارش ایسنا، شهر جدید پرند بالاترین تعداد متقاضیان نهضت ملی مسکن را در بین شهرهای جدید دارد. در این شهر مجموعا ۲۲۴ هزار نفر برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند که با توجه به شروط پنج‌گانه از جمله سبز بودن فرم «ج» تعداد ۷۰ هزار متقاضی تایید شدند.
تا پایان سال گذشته در این شهر برای ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر تعریف پروژه صورت گرفته و وزارت راه و شهر‌سازی با کمبود زمین برای اجرای پروژه‌ها در این شهر مواجه شده است.
اکنون مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرده که ۲۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید تعریف پروژه شده و در دست اقدام است. با این حال برای ۳۰ هزار متقاضی جدید، کسری زمین وجود دارد که شامل شهرهای هشتگرد، پرند، صدرا، ‌ بهارستان، سهند و گلبهار می‌شود. علیرضا جعفری قول داده تا پایان سال جاری کسری زمین در این شهرها که شهرهای اصلی محسوب می‌شوند تامین شود. در مجموع برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید ۲۰ هزار هکتار نیاز است که هم اینک بالغ بر ۱۵ هزار هکتار تعیین تکلیف و تامین شده است. اواسط ماه گذشته جعفری اعلام کرد ۱۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن شهر پرند که مشخصا در دولت سیزدهم آغاز شده دارای پیشرفت ۸۵ درصد است که در هفته دولت تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود. طی فراخوان‌های انجام شده در طرح نهضت ملی مسکن ۲۲۴ هزار نفر در شهر جدید پرند ثبت‌نام کردند که ۷۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند که بیش از ظرفیت این شهر است.
سهمیه شهر جدید پرند از طرح نهضت ملی مسکن ۲۷ هزار واحد است که تاکنون برای ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر تخصیص پروژه صورت گرفته است. پرند بیشترین متقاضی را در طرح نهضت ملی مسکن کل کشور به خود اختصاص داده است.
۱۵ هزار هکتار زمین نهضت ملی مسکن تامین شد
گفتنی است معاون وزیر راه و شهر‌سازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان این‌که 30 هزار واحد جدید در مناطقی از شهرهای جدید اعلام نیاز شده که کسری زمین وجود دارد و شامل شهرهای اصلی است، اظهار کرده است: با هماهنگی انجام شده و با بهره‌مندی از ظرفیت‌هایی که در موضوع شناسایی زمین و اخذ مصوبات شورای عالی شهر‌سازی و معماری، الحاقی و تغییر کاربری و ایجاد شهرک‌های جدید داریم تلاش می‌کنیم تا پایان سال کسری زمین در شهرهای اصلی تعیین تکلیف شود.
به گزارش تسنیم جعفری بیان کرد: ‌با توجه به سیاست واگذاری زمین برای احداث واحد یک طبقه حیاط‌دار تدریجی و معیشت محور، در بسیاری از شهرهایی که زمین موجود است این فرصت وجود دارد تا بتوانیم تحویل زمین خانه‌های یک طبقه حیاط‌دار را در برنامه قرار بدهیم. وی افزود: در 27 نقطه نوار ساحلی 10 هزار هکتار از اراضی بالقوه شناسایی شده که به زودی بالفعل خواهند شد. در مجموع برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن 200 هزار هکتار در حوزه شهرهای جدید نیاز است که در زمان حاضر 15 هزار هکتار تعیین تکلیف و تامین شده است.
املاک و دپارتمان تارخ پرند
با مدیریت سرکار خانم مومنی