اخبار

استعلام سند ملک با کد ملی یا پلاک ثبتی

  • 1402/8/3 17:43:35
استعلام سند ملک با کد ملی یا پلاک ثبتی
اشتراک گذاری
استعلام سند ملک با کد ملی یا پلاک ثبتی

استعلام سند ملک با کد ملی یا پلاک ثبتی
تیم 2نبش
2 ماه پیش
سامانه استعلام فوری سند ملک [سند تک برگی و اموال ] با کدملی
خرید ملک در کشور ما یکی از راه‌های امن برای سرمایه‌گذاری است؛ اما این سرمایه‌گذاری می‌تواند گاهی با ریسک همراه باشد. زیرا افراد زیادی اقدام به کلاهبرداری در هنگام خریدوفروش ملک می‌کنند. یکی از کلاهبرداری‌های رایج در این زمینه فروش مال غیر است. به همین دلیل سند ملک از مواردی است که قبل از خرید ملک باید بسیار موردتوجه قرار دهیم و اطمینان حاصل کنیم که سند املاک دارای اعتبار قانونی است و مالک آن مشخص است.

ورود سامانه استعلام فوری سند ملک [سند تک برگی و اموال]

استعلام سند ملک با کد ملی از طریق سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور راهی مطمئن برای اطمینان از قانونی‌بودن سند ملک است. این سازمان از قدیمی‌‌ترین و معتبرترین دستگاه‌های حاکمیتی است که وظیفه تثبیت و حمایت از حقوق مالکیت قانونی اشخاص حقیقی و حقوقی جامعه را بر عهده دارد. همچنین وظیفه ثبت مالکیت‌ها، شرکت‌های تجاری و غیرتجاری و تنظیم اسناد رسمی مختلف نیز بر عهده این سازمان است. با استفاده از سامانه‌ای که سازمان ثبت اسناد فراهم کرده است می‌توانید به‌صورت غیرحضوری اقدام به پیگیری سند ملک کنید تا به میزان قابل‌توجهی از این‌گونه کلاهبرداری‌ها پیشگیری کنید. در ادامه مطلب نحوه استعلام سند ملک با استفاده از این سامانه را شرح می‌دهیم

انواع روش های استعلام سند ملک با کد ملی
استعلام سند ملک با کد ملی به دو صورت امکان‌پذیر است: حضوری و غیرحضوری.

در روش حضوری باید با در دست‌داشتن مدارک لازم به دفتر ثبت اسناد و املاک شهر یا استان خود مراجعه کنید. در این حالت بعد از واردکردن کد ملی، تمامی اسناد ثبت شده به نام دارنده کد ملی به شما نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید که استعلام سند ملک با کد ملی فقط از طریق مراجعه حضوری به دفاتر ثبت امکان‌پذیر است. همچنین تنها مالک سند می‌تواند استعلام سند ملک با کد ملی را انجام دهد؛ در غیر این صورت برای استعلام سند ملکی که مالک آن شخص دیگری است، باید حکم قضایی داشته باشید.

در روش غیرحضوری، باید به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس ssaa.ir مراجعه کنید. برای استعلام سند ملک به‌صورت الکترونیکی باید اطلاعاتی از قبیل شناسه یکتای سند ملک داشته باشید که در بخش بعد نحوه دریافت آن را آموزش می‌دهیم. در این سایت می‌توانید خدماتی از قبیل ثبت سند مالکیت، پیگیری سند ملک و استعلام مالکیت سند ملک را در مورد اسناد ملکی دریافت کنید.

مراحل مختلف استعلام سند مالکیت با کد ملی


استعلام سند مالکیت بخش مهمی از روند کارهای اداری شما محسوب می‌شود و احتمالا برای موارد زیادی به آن سر و کار خواهید داشت. پس با سامانۀ آنلاین مراحل مختلف آن را طی کنید تا در کمترین زمان نتیجۀ استعلام را دریافت و پس از آن به خرید یا فروش ملک مورد نظرتان بپردازید. در ادامه شما را برای انجام این مراحل راهنمایی خواهیم کرد.

باید سند وکالتی رو به «سند شش دانگ» تبدیل کنی؟
ثبت نام سند مالکیت
برای ثبت نام سند مالکیت باید مراحلی را انجام بدهید. در وهلۀ اول نیاز است که نقشۀ ملک تهیه شود. برای این کار حتما باید نقشۀ ملک یا مختصات یک نقطه از آن کاملا مشخص باشد. بعد از این باید مبلغی حدود 50 هزار تومان را به حساب بانک ملی واریز کنید. سپس به سامانه ثبت الکترونیکی پذیرش درخواست صدور سند مالکیت مراجعه کنید و به ثبت نام سند ملک خود بپردازید.


پیگیری صدور سند مالکیت با کد ملی
افراد بسیاری هستند که مالک مالی هستند اما سند رسمی از آن ندارند. همین سبب شده است که با درخواست صدور سند رسمی مالکیت، مالکیت خود را رسمی کنند. برای ثبت درخواست صدور سند مالکیت، سامانه‌ای اختصاص داده شده است. با ورود به سامانه و انجام مراحل موردنیاز، درخواست صدور مالکیت خود را ثبت کنید. همچنین شما می‌توانید پیگیری صدور سند مالکیت خود را نیز از طریق این سامانه انجام دهید و از اخبار اطلاع پیدا کنید. اما حتما از تکمیل بودن مدارک و انجام دادن تمام مراحل برای پیگیری صدور سند مالکیت اطمینان حاصل کنید تا کارتون طولانی نشود.

تفاوت استعلام سند ملک با استعلام معاملات با کد پیگیری
امکان استعلام معاملات با کد ملی طرف قرارداد و کد رهگیری قرارداد امکان پذیر است. این امکان بصورت آنلاین نیز امکان پذیر است. اما این استعلام با استعلام سند ملکی کاملا متفاوت است. استعلام سند ملکی جزو اطلاعات خصوصی افراد محسوب می شود. در حالی که قراردادها امکان گرفتن استعلام بصورت آنلاین را نیز دارند (در صورت داشتن کد ملی طرف قرارداد و کد رهگیری قرارداد).

دنبال کد پستی ملکت هم هستی؟
انواع استعلام آنلاین سند ملک
با در نظر گرفتن اینکه خیلی از استعلامات باید به صورت حضوری و توسط شخص صاحب سند صورت بگیرد، استعلاماتی دیگری هم وجود دارند که می تواند بصورت آنلاین و از سایت رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گرفت.

تصدیق اسناد و اوراق اسناد رسمی را می توانید از طریق فرمی که در سایت سازمان ثبت اسناد موجود است، از طریق این صفحه تصدیق اصالت اسناد و اوراق دفاتر اسناد رسمی و با شناسه سند و رمز تصدیق پیگیری کنید.

استعلام ثبت و توقیف سند ملک


برای پیگیری وضعیت استعلام سندتان می‌توانید با سامانۀ آنلاین ثبت یا توقیف سند را بررسی کنید و آخرین وضعیت استعلام آن را پیگیری کنید.استعلام آخرین وضعیت سند ملک
استعلام دیگری که می توانید از طریق سایت سازمان ثبت اسناد بگیرید، فرم پیگیری آخرین وضعیت استعلام الکترونیکی ملک می باشد. این استعلام برای تعیین آخرین وضعیت ملک کاربرد دارد. شما می توانید با شناسه یکتای استعلام که 18 رقم می باشد این استعلام را از طریق صفحه پیگیری آخرین وضعیت استعلام الکترونیکی ملک بگیرید. استعلامات دیگری مثل استعلام ممنوع الخروجی و استعلام شناسه ملی را نیز می‌توانید از طریق سایت سازمان ثبت اسناد کشور با در دست داشتن اطلاعات مورد نیاز سایت انجام بدهید.

استعلام سند تک برگی با کد ملی
یکی از استعلامات رایجی که در زمینه مسکن وجود دارد، استعلام سند تک برگی (سند تک برگ) ملک است. برای انجام این کار می‌توانید با مراجعه به دفترخانه ثبت اسناد، استعلام لازمه را بگیرید. برای این کار لازم هست که شماره سند خودتون رو به همراه داشته باشید. همچنین می‌تونید برای این کار، از «سایت سازمان ثبت و املاک کشور» استفاده کنید.قوانین اداره ثبت اسناد و املاک کشور


باید بدونیم اداره ثبت حریم خصوصی افراد رو حفظ میکنه و اطلاعات شخصی اونها رو در اختیار دیگران قرار نمیده حتی نزدیک ترین بستگانشون. و این یک امر کاملا طبیعی و قانونیه و تنها در صورتی که حکم قضایی داشته باشین این کار ها ممکنه انجام بشه. برای اطلاع از اینکه چه املاکی به نام خودتون ثبت شده باید با همراه داشتن کارت شناسایی خودتون به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنین تا اونا براتون از ثبت استعلام بگیرند.استعلام سند ملک چقدر طول می‌کشد؟
برای دانستن مدت زمان استعلام سند ملک باید از دفترخانه سوال کرد اما به طور میانگین استعلامات شهرداری نهایتا 2 روز، استعلامات ثبت 1 روز، استعلامات دارایی یک هفته تا 10روز و اوقاف و آستانه‌ای هم همین حدود زمان می‌برد.

با تبدیل «سند منگوله‌دار» به «سند تک‌برگی» سند خونه‌ت رو معتبر کن.
استعلام ملک با پلاک ثبتی
یکی از مهمترین اقداماتی که در حین معامله ملک باید انجام شود، بررسی مطابقت داشتن وضعیت ملک با مشخصات مالک با چک کردن «سند ثبتی ملک» و «پلاک ثبتی» ارائه شده می‌باشد. برای انجام این کار روش‌های زیادی وجود دارد که در شرایط خاصی سازگار هستند. در ادامه یکی از بهترین روش‌هایی که با آن، کارشناس ملک از صحت اسنادی که مالک به او ارائه داده، مطمئن می‌شود را بیان می‌‎کنیم.

آموزش استعلام فوری سند مالکیت با پلاک ثبتی
برای این کار بهتر است به سایت شهرداری هر شهر سر بزنید. برای مثال با مراجعه به سایت شهرداری تهران، می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد املاک و ساختمان های تهران پیدا کنید. با توجه به هماهنگی‌هایی که در سال‌‎های اخیر بین شهرداری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام شده اطلاعات جامع و مطمئنی در این زمینه وجود دارد و می‌توانید استعلام‌های مربوط به موقعیت و نشانی ملک را انجام دهید. پس از بازدید از یک ملک، در زیر پلاک شهرداری آن ملک، یک کد 8 رقمی نوشته شده. با در اختیار داشتن آن کد و وارد کردن آن در سامانه‌ی «پرداخت عوارض شهر تهران» می‌توانید اطلاعات زیادی در مورد ملک مربوطه کسب کنید و از صحت و اعتبار سند آن مطمئن شوید.با وارد کردن کد مذکور می‌توانید به اطلاعات زیادی از جمله؛ نام مالک، آدرس، شماره ساختمان، بلوک، محله، منطقه، مساحت زمین و مساحت بنا، پلاک ثبتی و... دسترسی داشته باشید و از درستی اعتبار آن‌ها مطمئن شوید.
پس از استعلام سند ملک 2نبش همراه شماست
در سایت 2نبش شما بعد از آگاهی از روند استعلام سند ملک، می‌توانید برای خرید یا فروش خانه موردنظرتان به جست‌وجو بپردازید. از همین‌جا می‌توانید با مشاورین املاک مجرب و مطمئنی آشنا شوید که شما را در این روند همراهی می‌کنند.نتیجه گیری:

در این مطلب به طور کامل روش ها و نکات استعلام انواع سند ملکی و اموال را در سریعترین راه ممکن توضیح دادیم تا اگر قصد خرید و معاوضه ملکی را دارید بتوانید از صحت مالک و درستی سند و پلاک های ثبتی مطمئن شوید. همچنین اگر پیشنهاد و نظری در رابطه با بهبود این مطلب دارید یا اگر سوالی برایتان پیش آمده ، لطفا در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.